Dátum: 2017 június 24. (szombat) | Iván

Képgalériák

UTE LA-Videoton FC 1-0 -2017.03.25  - 13:00 Budapest, UTE Atlétikai Stadion

UTE LA-Videoton FC 1-0 -2017.03.25 - 13:00 Budapest, UTE Atlétikai Stadion

U162017-03-29

UTE LA-Videoton FC 1-0 (1-0) Góllövő: Nemes Bálint

UTE LA-Videoton FC 2-0 -2017.03.25 - 11:00 Budapest, UTE Atlétikai Stadion

UTE LA-Videoton FC 2-0 -2017.03.25 - 11:00 Budapest, UTE Atlétikai Stadion

U172017-03-28

UTE LA-Videoton FC 2-0 (1-0), Góllövők: Rutterschmid Robin 38', Dinnyés Olivér 93'

UTE LA-Békéscsaba LA 3-3 - 017.02.25 - 14:00 Budapest, Szusza Ferenc Stadion

UTE LA-Békéscsaba LA 3-3 - 017.02.25 - 14:00 Budapest, Szusza Ferenc Stadion

U162017-03-03

UTE LA-Békéscsaba LA 3-3 Molnár Emánuel Erik 72', 87' Barbara Illés Barnabás 76'

UTE LA-Békéscsaba LA 3-2 - 2017.02.25 - 12:00 - 16. forduló

UTE LA-Békéscsaba LA 3-2 - 2017.02.25 - 12:00 - 16. forduló

U172017-03-03

UTE LA-Békéscsaba LA 3-2 Feka Márk 70', 79', Gál Máté 82' 2017.02.25 - 12:00 Budapest, Szusza Ferenc Stadion MLSZ

UTE - II. kerület UFC: 6-1

UTE - II. kerület UFC: 6-1

U142017-02-17

UTE - II. kerület UFC: 6-1 Megyeri úton, a II. kerületi UFC 15-ös csapatát fogadtuk.

Telki-UTE-U18 Válogatott

Telki-UTE-U18 Válogatott

U192017-02-08

U19, UTE-U18 Válogatott, edzőmérkőzés

UTE-Besztercebánya (Szlovákia)

UTE-Besztercebánya (Szlovákia)

U162017-02-06

UTE-Besztercebánya (Szlovákia) Edzőmérkőzés 1-1

UTE-Nagykőrös-Edzőmérkőzés

UTE-Nagykőrös-Edzőmérkőzés

U192017-02-04

U19, UTE-Nagykőrös (felnőtt) 6-4 Edzőmérkőzés

U17, UTE-Besztercebánya (Szlovákia)

U17, UTE-Besztercebánya (Szlovákia)

U172017-02-04

U17, UTE-Besztercebánya (Szlovákia) Edzőmérkőzés 6-0

UTE - DVTK - 2016-12-03 - Szusza Ferenc Stadion,

UTE - DVTK - 2016-12-03 - Szusza Ferenc Stadion,

U162016-12-08

UTE-DVTK 3-3, 2016.12.03 - 14:00 Budapest, Szusza Ferenc Stadion, Góllövők: Mihalik János 36’, 92’, Molnár Emánuel 44’

UTE-Jászberényi FC - 2016 - 12 - 04

UTE-Jászberényi FC - 2016 - 12 - 04

U182016-12-08

UTE Bánka Kristóf Sportközpont, UTE-Jászberényi FC 4-1 Góllövők: Fekete Marcell 8’, Szirmai Bence 64’, Balla Zoltán 80’, Rakusz Bence 81’

UTE - DVTK - 2016-12-03

UTE - DVTK - 2016-12-03

U172016-12-03

UTE - DVTK 4-1 Góllövők: Olivér Dinnyés 67', 76', Bíró Bence 68', 89'

UTE - Mercedes Kecskeméti LA 7-2

UTE - Mercedes Kecskeméti LA 7-2

U142016-11-26

UTE-Mercedes Kecskeméti LA 7-2 Góllövők: Sztojka Dominik 4', 27', 35', 44', 46', Bakos Zsombor 76', Tóth Attila 78'

U12-es együttesünk

U12-es együttesünk

Bozsik Program2016-11-15

Álló sor: Körtvélyesi István (edző) Feldöldi Máté, Sándor Bence, Lapu Andor, Fleishaker Milán, Mészáros Viktor, Simon Konrád, Lánczos Dominik, Horváth Dani, Tóth Ákos, Boros ZSombor, Tóth Gergely, Sándor Mátyás Zámbó Sándor (egyéni képző) Ülő sor: Papp Máté, Czafit Bence, Hallay Zalán, Erdész Ádám, Nagy Barnabás, Turbucz Péter, Laczkovics Ádám, Kerti Dominik, edzők: Polyák Attila szekcióvezető, Ambruska Péter vezetőedző

Megyeri úti műfüves pálya: UTE - SC Sopron: 3-1 2016-11-5

Megyeri úti műfüves pálya: UTE - SC Sopron: 3-1 2016-11-5

U162016-11-10

Góllövők: Mihalik János 19’, Nemes Bálint 83’, Molnár Emánuel Erik 86’

UTE - SC Sopron: 3-0 - 2016-11-05

UTE - SC Sopron: 3-0 - 2016-11-05

U172016-11-10

Góllövők: Böndi Ádám 37’, Dinnyés Olivér 75’, 78’

U13-mas együttesünk

U13-mas együttesünk

Bozsik Program2016-11-09

Ülő sor: Urbán Benedek, Bankuti Oliver, Nagy Domonkos, Kovács Vince, Baladik Levente, Csontos Krisztian, Jakab Gergő, Adonyi Bercel, Gál Barnabás, Zsáni Máté Közepső sor Körtvelyesi István vezetőedző, Polyák Attila szekcióvezető, Ambruska Péter edző Álló sor: Felföldi Tamás, Mizák Bence, Horváth Krisztofer, Szalai Botond, Baráth Zalán, Zámbó Sándor "A legenda" techniaki edző, Udics Dominik, Takó Norbert, Andráska Mátyás, Fogarasi Kristóf, Flamich Gergely

U14 II-es együttesünk

U14 II-es együttesünk

U142016-11-08

Ülő sor, balról jobbra: Benczédi Balázs, Mendi Armand, Bereczky Borisz, Baksa Nándor, Valentin Levente, Balogh Levente, Holló Ádám, Lengyel Attila, Szilágyi Szabolcs Félálló sor: Czakó Gergő, Kovács Olivér, Héjjas Zsombor, Homonnay Gergő, Barna Dániel, Lukács Kevin Álló sor: Käfer Zsombor, Horváth Balázs, Bajor Tamás, Kivés Gergő, Páll- Bohus Levente, Kindlik Ádám, Deák Gábor, Retek Bálint, Bedő Roland, Zámbó Sándor

UTE-Illés Akadémia-Haladás - 2016-10-29

UTE-Illés Akadémia-Haladás - 2016-10-29

U152016-11-02

UTE-Illés Akadémia-Haladás 3-1 Góllövők: Miknyóczki Ádám 18’, Basics Zsolt 37’ (öngól), Tóth Roland 80’

U16, UTE-SZEOL-2016-10-22

U16, UTE-SZEOL-2016-10-22

U162016-10-27

UTE-SZEOL 2-0 Góllövők: Balázs S., Pigler B.

U17, UTE-SZEOL -2016-10-22

U17, UTE-SZEOL -2016-10-22

U172016-10-27

UTE-SZEOL 14-0 Góllövők: Bíró B., (6), Böndi Á. (3), Jakab S., Mándoki L., Szirmai B., Tajti B.

U16 II-os együttesünk

U16 II-os együttesünk

U162016-10-27

Felső sor, balról-jobbra: Nagy János vezetőedző, SzÍvós Bence,Ireghy Botond, Stefán Tivadar Dávid, Nagyistván Balázs, Kiánek Bence, Kovács Márton, Makó Kevin, Juhász Péter pályaedző Alsó sor, balról-jobbra: Csernus Péter, Csiki Gergely, Takács Krisztián, Orbán Zoltán, Nagy Botond, Horváth Krisztián, Csóh Patrik, Sára Milán A képről hiányoznak: Petri Elmó Roderik, Madarász Róbert

U16-os együttesünk

U16-os együttesünk

U162016-10-26

Felső sor, balról-jobbra: Veres Attila masszőr; Miknyóczki Balázs; Pigler Boldizsár; Molnár Emanuel; Szél József vezetőedző; Fehértói Gergő; Járvás Zoltán; Babara Illés; András Sándor masszőr Alsó sor, balról-jobbra: Török Norman; Baczó Péter; Nemes Bálint; Kasza Balázs; Kertész Dániel; Téglás Béla; Krizsán Máté; Diaz Dorián; Kulánda Máté; A képről hiányoznak: Balázs Simon; Manhertz Máté; Mihalik János; Nagyistván Balázs; Szólik Dávid;

U17-es együttesünk

U17-es együttesünk

U172016-10-20

Felső sor balról jobbra: Böndi Ádám, Kovács Árpád, Csikós Levente, Bartusz Dániel, Becze Flórián, Jakab Simon, Orosházi Dániel, Tajti Bálint, Nemes Krisztián Középső sor balról jobbra: Attila, Feka Márk, Gyulay Gábor, Simek Péter vezetőedző, Rácz György edző, Dinnyés Olivér, Adorján Patrik, Szirmai Bence, András Sándor Alsó sor balról jobbra: Filip Dávid, Fekete Tamás, Bíró Bence, Mándoki László, Rutterschmidt Robin, Zilahi Patrik, Migend Vilmos, Balázs Botond

U19-es együttesünk

U19-es együttesünk

U192016-10-17

Felső sor balról jobbra: Zöllei Tibor, Varga Örs, Vastag Richárd, Manojlovic Martin, Szebenyi János, Kristán Pál, Bartal Barna, Györe Krisztián. Középső sor balról jobbra: Szalay Alex, Szalánszki Gergő, Balázs Bence, Simek Péter, Gáncsos András, Rácz György, András Sándor, Kiss Bálint, Maczkó Zoltán Alsó sor balról jobbra: Kemerle Dániel, Kovács Kristóf, Holló Balázs, Bartal Kristóf, Benedek Dominik, Baranyi Dániel, Vekker Dávid, Mihály Dániel, Barbara Levente, Krizsán Bence.

U14-es együttesünk

U14-es együttesünk

U142016-10-13

Balról a névsor: Felső sor: Szűcs Áron, Venczák Máté, Tóth Attila, Kovács Dávid, Bakos Zsombor, Sztojka Dominik, Gyuris Aurél, Szilágyi Szabolcs, Polgár Gábor. Edzők: Veres Attilla (masszőr), Zombori Regő (erőléti edző) Polyák Attila (vezetőedző), András Sándor (masszőr), Gáncsos András (vezetőedző) Alsó sor, balról: Hajdi Péter, Medveczki Máte, Petroff Norbert, Vörösmarty Márk, Zambó Sándor (egyéni képző), Balogh Tamás (Dodó), Lakatos Péter, Pajti Bence, Schmidt Kristof

Csapatfotózás: U15 korosztályos együttesünk

Csapatfotózás: U15 korosztályos együttesünk

U152016-10-12

Ülnek balról: Darvas Merse Mihály, Tréfás Márk, Tóth Roland Tamás Ádám, Dornfeld Donát, Kelemen Ábris, Barta Simon, Lukáts Ákos, Miknyocki Ádám, Héjjas Zsombor, Egressy Máté. Második sor balról: Darázs Sándor, Retek Bálint, Veres Attila (masszőr), Gál Csaba (vezetőedző), András Sándor (masszőr), Zámbó Sándor (edző), Holló Ádám, Bessenyei Barnabás. Harmadik sor balról: Fáy Patrik, Kivés Gergő, Tatai Tamás, Pásztor Dániel, Kindlik Ádám,Zsemlye Balázs, Munkácsy Milan, Tóth Kálmán, Szabó Bence. A képről hiányzik: Bajor Tamás.

U15, UTE-MTK 1-1 - 2016-10-08

U15, UTE-MTK 1-1 - 2016-10-08

U152016-10-08

U15, UTE-MTK 1-1 Tatai T. 31'

Kölyökliga 2. forduló - 2016-10-02

Kölyökliga 2. forduló - 2016-10-02

Bozsik Program2016-10-06

Október 2-án, vasárnap, a X. kerületi Fehér úti MTK pályáján szervezett Kölyökliga 2. fordulóján vettünk részt U 11-es és U10-es csapatainkkal. A tornán ellenfeleink voltak a Szekszárd LA, a Kelen SC, és az MTK U 10.

2016-09-24., Bánka Kristóf sportcentrum, UTE- Kaposvári Rákóczi BFLA 4-1

2016-09-24., Bánka Kristóf sportcentrum, UTE- Kaposvári Rákóczi BFLA 4-1

U142016-09-28

Kezdő: Venczák M., Hajdi P., Kovács D., Tóth A., Szűcs Á., Pajti B., Vörösmarty M., Sztojka D., Petroff N., Balogh T., Bakos Zs.

Nyíregyházi edzőtábor

Nyíregyházi edzőtábor

U162016-08-05

Nyíregyházi edzőtábor

U17-es Bajnok csapatunk

U17-es Bajnok csapatunk

U172016-06-14

Csapatkép, és egyéni képek.

Bozsik Torna - U12

Bozsik Torna - U12

Bozsik Program2016-05-28

FTC-UTE 0-0, Vasas-UTE 0-2, Honvéd-UTE 0-1, Soroksár-UTE 0-1

U14II UTE-Mészöly Focisuli 9-0

U14II UTE-Mészöly Focisuli 9-0

U172016-05-26

U14II UTE-Mészöly Focisuli 9-0 Góllövők: Schmid 24', 26', 36', Sztolyka 40', 45', Petroff 60', Medveczki 71', Pajti 74', Tóth 76'

U17 Monori SE-UTE 1-3

U17 Monori SE-UTE 1-3

U162016-05-26

U17 Monori SE-UTE 1-3 Góllövők: Kiss Bálint 21', Manojlovic Martin 27', Györe Krisztián 55'

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien U17

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien U17

U172016-05-26

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien 2-1

Szuhai Attila U11-Blaumann János U10 edzés

Szuhai Attila U11-Blaumann János U10 edzés

Bozsik Program2016-05-25

Szuhai Attila U11-es korosztály edzése, és Blaumann János U10-es korosztály edzése

Zombori Regő: funkcionális, illetve erőnléti edzése

Zombori Regő: funkcionális, illetve erőnléti edzése

U172016-05-25

Erőnléti képzés a labdarúgáson belüli képzés egyik szegmense

U15 Nike Kupa '16, Tapolca

U15 Nike Kupa '16, Tapolca

U152016-05-25

PFLA-UTE-1-2, Bozsik Akadémia-UTE-1-1, Videoton-UTE-1-0, Kisvárda-UTE-0-3, ETO-UTE-1-0

VIII. UTE Budapest Kupa 16'

VIII. UTE Budapest Kupa 16'

Klub2016-03-31

VIII. UTE Budapest Kupa '16 A húsvéti nemzetközi utánpótlás sport fesztivált március 26-27-én készült képek képgalériája.

UTE Labdarúgó Akadémia - FTC - U15 - 2-1

UTE Labdarúgó Akadémia - FTC - U15 - 2-1

U152016-03-31

UTE Labdarúgó Akadémia - FTC - U15 - 2-1 Bon Marcell András, Skulka Botond

VIII. UTE Nemzetközi Labdarúgó Torna Budapest 2016. március 26-27

VIII. UTE Nemzetközi Labdarúgó Torna Budapest 2016. március 26-27

Klub2016-03-29

VIII. UTE Nemzetközi Labdarúgó Torna Budapest 2016. március 26-27. A tornán készült csapatképek.

U15-PFLA-UTE 0-0

U15-PFLA-UTE 0-0

U152016-03-26

2016-03-25-U-15-PFLA-UTE 0-0 Képgaléria

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien U19

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien U19

U172016-03-09

UTE Labdarúgó Akadémia - Austria Wien U19

Központi szülőértekezlet: „Újpest számára fontos a labdarúgás!

Központi szülőértekezlet: „Újpest számára fontos a labdarúgás!

Klub2016-03-04

Labdarúgó akadémiánk telt házas központi szülőértekezletet tartott tegnap az újpesti ifjúsági házban. A rendezvényen megjelent Újpest alpolgármestere, Nagy István, az Újpesti Torna Egyesület elnöke, Őze István, és Trakperger Árpád szakosztály vezető. Jelen volt Fórián Zsolt szakmai vezető és Oroszi Sándor, a női szakág vezetője is.

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U14

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U14

U152016-02-29

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U14

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U15

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U15

U152016-02-29

MTK-UTE Labdarúgó Akadémia U15 3-1

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia - U19

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia - U19

U162016-02-29

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia - U19 1-2

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia - U17

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia - U17

U162016-02-29

Csepel FC-UTE Labdarúgó Akadémia 1-3

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U17

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U17

U172016-02-08

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U17 2-4

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U19

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U19

U172016-02-08

HLSZ-UTE Labdarúgó Akadémia-FTC U19 1-2

U18-2016 Január 30.- UTE Labdarúgó Akadémia-Duna SE

U18-2016 Január 30.- UTE Labdarúgó Akadémia-Duna SE

U162016-01-30

U18- UTE Labdarúgó Akadémia-Duna SK (Felnőtt) 7-1

U17II-(U16)-2016 Január 30.-UTE Labdarúgó Akadémia-II Kerület UFC

U17II-(U16)-2016 Január 30.-UTE Labdarúgó Akadémia-II Kerület UFC

U162016-01-30

U17 (U16) - 2016 Január 30. UTE Labdarúgó Akadémia - II Kerület UFC- 1-0 Góllövő: Jakab Simon

HLSZ- U19 - UTE Labdarúgó Akadémia-Vasas Kubala Akadémia 3-3

HLSZ- U19 - UTE Labdarúgó Akadémia-Vasas Kubala Akadémia 3-3

U162016-01-28

HLSZ- U19 - UTE Labdarúgó Akadémia-Vasas Kubala Akadémia 3-3

HLSZ- U17- Kispest Honvéd Akadémia - UTE Labdarúgó Akadémia 3-2

HLSZ- U17- Kispest Honvéd Akadémia - UTE Labdarúgó Akadémia 3-2

U162016-01-26

HLSZ- U17- Kispest Honvéd Akadémia - UTE Labdarúgó Akadémia 3-2 (Téli-felkészülő-mérkőzés)

OTP Mikulás Kupa: Miénk lett a bronz

OTP Mikulás Kupa: Miénk lett a bronz

Futsal2015-12-08

Debrecenben, az OTP Mikulás Kupa teremtorna rendezvénysorozaton vett részt négy korosztályos csapatunk: az U17, az U16 A illetve B, és az 2003-mas születésűek.

UTE Mikulás-Képriport-2015-12-03

UTE Mikulás-Képriport-2015-12-03

Klub2015-12-03

"Jégen érkezett az UTE Mikulás, miközben szaloncukor hullott, vele jöttek a manók, a jégtündér, és a krampusz! Zsákjában volt minden jó: jókedv, vidámság, zene és mese a jégen! Kiosztotta az elmaradhatatlan mikulás-csomagokat, majd búcsúzott a kis sportolóktól!"

2015-November-14-UTE-DVSC-DLA

2015-November-14-UTE-DVSC-DLA

U152015-11-15

UTE-DVSC-DLA 3-2

U16-2015 november 8.-Siófoki Bányász SE- UTE

U16-2015 november 8.-Siófoki Bányász SE- UTE

U162015-11-09

Siófoki Bányász SE-UTE 2-1

U17-UTE-Monor SE-5-1-2015-10-30

U17-UTE-Monor SE-5-1-2015-10-30

U162015-11-01

UTE-Monor SE 9-0

U14-UTE-Vasas Akadémia - 2015-10-31

U14-UTE-Vasas Akadémia - 2015-10-31

U152015-11-01

UTE-Vasas Akadémia 2-4

U15 - UTE-Vasas Akadémia- 2015-10-31

U15 - UTE-Vasas Akadémia- 2015-10-31

U152015-11-01

U15-UTE-Vasas Akadémia 1-0

2007-es korosztály csapatképe

2007-es korosztály csapatképe

Bozsik Program2015-10-29

Állnak: Kovácsi Bence, Dohány Máté, Pataki Botond, Szatlmayer Krisztián, Imsies Róbert, Szakál Ahmed, Cross Dániel, Staudinger Zsombor Ülnek: Dudás Zénó, Borsos Bence, Raffael Erik, Köbli Kristóf, Mukai Yukumo, Rézműves Dominik Vezetőedző: Moskovits Gábor Segédedző: Tóvizi Tamás

U14 - UTE-Videoton 1-2-2015-10-24

U14 - UTE-Videoton 1-2-2015-10-24

U152015-10-28

U14 - UTE-Videoton 1-2

U15 - UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-2- 2015-10-17

U15 - UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-2- 2015-10-17

U172015-10-28

UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-2

U14 - UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-4 2015-10-17

U14 - UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-4 2015-10-17

U152015-10-28

UTE-Nyíregyháza Bozsik Akadémia 1-4

Kölyökliga U10-es korosztály-2015-10-17

Kölyökliga U10-es korosztály-2015-10-17

Bozsik Program2015-10-21

Kölyökliga U10-es korosztály-2015-10-17

Csapatkép 2005-ös korosztály

Csapatkép 2005-ös korosztály

Bozsik Program2015-10-14

Álló sor: Knyazev Denisz, Bősze Roland, Kővágó Richárd, Annus Dániel, Dohány Dániel, Kovács Adrián, Valachi Bence, Szuhai Lázár, Czafit Bence. Ülő sor: Pataki Baján, Kiss Boldizsár, Lapu Andor, Fekete Andor, Madár Gergő, Szalai Dávid, Zádor Zsombor, Fekete Botond, Szőke Zsombor

U9-es korosztály csapatképe

U9-es korosztály csapatképe

Bozsik Program2015-10-14

Csapatkép 2007 (B) csapat Fenti sor: Cseke Milán, Horváth Gergely, Eichenwalder Ádám, Tusák Patrik, Kovács Ádám, Kéri Miklós, Benus Márk, Crisztescu Csaba Alsó sor: Cseresznye Milán, Paul Máté, Felvinczi Márk, Kis Patirk, Rinézer Kristóf, Balázs Imre, Molnár Dominik, Sarkadi Levente

2015-10-03 UTE-Főnix Gold FC 4-1

2015-10-03 UTE-Főnix Gold FC 4-1

U152015-10-08

Bánka Kristóf Sportközpont

2015-10-03 UTE-Főnix Gold FC 4-0

2015-10-03 UTE-Főnix Gold FC 4-0

U152015-10-06

Bánka Kristóf Sportközpont

2015-szeptember-12- U12 - Bozsik torna

2015-szeptember-12- U12 - Bozsik torna

Bozsik Program2015-09-24

2015-Szeptember-12- Honvéd pálya

2015 szeptember 19. - UTE U15-Puskás Akadémia 1-2

2015 szeptember 19. - UTE U15-Puskás Akadémia 1-2

U152015-09-24

U-15-I-UTE-Puskás Akadémia-2015-09-19-(1-2)

UTE Karate Szakosztály képei

UTE Karate Szakosztály képei

Karate2014-02-04

Képek az UTE Karate Szakosztályának életéből.

"Kissrác voltam én, bámultam a csodát"

Futsal2013-05-09

Kissrác voltam én, Bámultam a csodát, Együtt nőtt velem Az újpesti világ. Élhetek bárhol, Ide jövök haza, Hűség, büszkeség Újpesti csoda. Képforrás egy része: www.hajralilak.hu oldal FB portáljáról származik.